PWSZ w Tarnowie zaprasza do wspólnego świętowania

Najchętniej wybierana przez studentów wyższa szkoła zawodowa w Polsce świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia powstania. Z tej okazji zaprasza wszystkich do udziału w szeregu imprez, które odbywać się przez niemal cały maj. Propozycja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej jest bardzo szeroka, a składają się na nią imprezy o charakterze naukowym, kulturalnym oraz sportowym. Honorowym Patronem jubileuszu jest Prezydent RP, Andrzej Duda.

Konferencje naukowe, spotkania autorskie, wystawy, wykłady i pokazy popularnonaukowe, rozgrywki sportowe, koncerty oraz oczywiście juwenalia – tak w telegraficznym skrócie wygląda program jubileuszu 20-lecia tarnowskiej uczelni.

Nad jubileuszem pracujemy od ponad roku. Staraliśmy się przygotować program, który z jednej strony pokaże potencjał jakim dysponujemy, a z drugiej dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń związanych z obszarami nauki, kultury i sportu – mówi Rektor, dr hab. inż Jadwiga Laska, prof. PWSZ.

Niezwykle bogatą ofertę przygotowali naukowcy – pracownicy dydaktyczni we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi.

Zainteresowani bardzo szeroko rozumianą nauką będą mogli skorzystać z propozycji udziału w kilku ciekawie zapowiadających się konferencjach, m.in.: VII Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych „Regionalne determinanty rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw”, Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Choroby cywilizacyjne XXI wieku”, Konferencji Naukowej Stowarzyszenia Elektryków Polskich „Nie tylko dla inżynierów – Elektromobiloność”, czy I Ogólnopolskiej Konferencji Fizjoterapeutycznej – wylicza dr Małgorzata Kołpa, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego jubileuszu, Prorektor ds Współpracy i Rozwoju PWSZ.

Program uzupełniają liczne wykłady, pokazy i prezentacje, których szczegółową listę można znaleźć na stronie internetowej poświęconej jubileuszowi.

Miłośnicy kultury także powinni rezerwować już czas. – Absolutnie nie mogą przegapić spotkania autorskiego z wybitną pisarką Olgą Tokarczuk, wystawy prac wykładowców Instytutu Sztuki, dorocznej wystawy najlepszych dyplomów Instytutu Sztuki, wieczoru poetyckiego w uczelnianej bibliotece, czy całej masy imprez juwenaliowych z „ukoronowaniem” w postaci koncertu głównego na tarnowskim Rynku z udziałem zespołów Messajah, Future Folk, K.A.C. i kabaretu Czwarta Fala – dodaje dr Kołpa.

PWSZ w Tarnowie słynie z wybitnych sportowców i licznych sukcesów zawodników KU AZS. Dlatego nie dziwi, ze bardzo mocnymi punktami programu są także imprezy sportowe: I Bieg Memoriałowy Rektora Stanisława Komornickiego, mecz siatkówki pomiędzy kadrą Polski kadetów, a studentami, otwartych mistrzostw Tarnowa we wspinaczce, czy charytatywnego turnieju piłkarskiego. – Serdecznie zapraszam na każde z wydarzeń, ale szczególnie mocno na Bieg Memoriałowy Rektora Stanisława Komornickiego – mówi dr Piotr Kuczek, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia i główny jego organizator. – Biegi są obecnie bardzo popularne, uznaliśmy, że tego typu memoriał, będzie najlepszym sposobem pokazania, że pamiętamy o zmarłym w 2016 roku rektorze, który był nie tylko wybitnym naukowcem i miłośnikiem sportu, ale – o czym również warto pamiętać – uznanym w świecie sędzią wioślarskim – dodaje Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego.

Na szczególną uwagę zasługuje także pozycja „e-sportowa”, czyli organizowany w Tarnowie po raz pierwszy Turniej Counter Strike`a, na który zgłosiło się ponad 140 drużyn z całej Polski.

Jubileusz będzie też okazją do spotkania dla rektorów polskich wyższych szkół zawodowych. W czwartek, 17 maja odbędzie się bowiem uroczyste posiedzenie Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych.

Dodajmy, że kulminacją obchodów będzie piątek, 18 maja, kiedy to odbędą się uroczyste posiedzenia Senatu PWSZ w Tarnowie oraz wieczorna Gala Jubileuszowa w Lusławicach.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat historii uczelni oraz dokładny program jubileuszu dostępne są na stronie 20lat.pwsztar.edu.pl.