Juwenalia! Sprawdź, co, gdzie, kiedy

Juwenalia! Sprawdź, co, gdzie, kiedy

Wielki koncert finałowy na Rynku, wybory studenckiej miss, kabareton, noc filmowa, liczne imprezy sportowe, a nawet piknik integracyjny dla mieszkańców. Program tegorocznych juwenaliów jest wyjątkowo bogaty. Nie może być inaczej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa świętuje bowiem w tym roku 20-lecie istnienia, a studenci aktywnie włączyli się w przygotowanie całego cyklu imprez. Co szczególnie ucieszy miłośników muzyki, wielki, koncertowy finał juwenaliów odbędzie się – po raz pierwszy w historii – na tarnowskim Rynku.

Nim prezydent Tarnowa oficjalnie przekaże studentom klucze do miasta, żacy – już w sobotę, 12 maja – wybiorą swoją miss. – Chcemy dobrze się bawić, nasze wybory nie będą takie, jak inne tego typu imprezy. Zapraszamy wszystkich do uczelnianej Auli, tam poznamy najpiękniejszą studentkę – mówi Ewa Judasz, sekretarz Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ w Tarnowie.

Dzień później studentów czekają kolejne emocje – tym razem piłkarskie. W niedzielę odbędzie się bowiem Turniej Piłkarski, a areną zmagań będzie Orlik przy ulicy Skowronków.

Oficjalne rozpoczęcie juwenaliów zaplanowano na wtorek, 15 maja. – Zapraszamy do kina Cinema3d w Galerii Tarnovia. Tam – mamy nadzieję – otrzymamy klucze do miasta, a w doskonały humor wprawi nas kabaret „I tyle”, którego gwiazdą jest znany z Radia RMF FM Tomasz Olbratowski – zapowiada Sebastian Bach, przewodniczący RUSS. – Po występie kabaretu rozpocznie się noc filmowa – dodaje.

Bardzo dużo atrakcji dla studentów zaplanowano na czwartek, 17 maja. Wtedy odbędzie się spartakiada, ulicami miasta przejedzie „juwebus”, a zwieńczeniem będzie nocna impreza w klubie Alfa.

W piątek studenci zapraszają z kolei na piknik integracyjny na Placu Sienkiewicza. – Juwenalia mają integrować nie tylko studentów, ale środowisko akademickie z mieszkańcami. Stąd pomysł zaproszenia wszystkich na plac obok szkoły Szczepanika – mówi Ewa Judasz.

Ukoronowaniem tygodniowej zabawy będzie wielki koncert na Rynku, podczas którego wystąpią zespoły Messajah, Future Folk, K.A.C. oraz kabaret Czwarta Fala. – Cieszymy się bardzo, że najważniejsza impreza juwenaliów zagości na tarnowskim Rynku. Dzięki życzliwości władz miasta oraz wsparciu Tarnowskiego Centrum Kultury możemy zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy – zachęca Sebastian Bach.

Z okazji 20-lecia studenci zrezygnowali z pobierania opłat za wstęp od „nie-studentów”. – Zapraszamy absolutnie wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić. Ten koncert to swoisty prezent obchodzącej 20-lecie uczelni dla Tarnowa. Liczymy na obecność mieszkańców regionu oraz studentów innych uczelni – wszyscy są mile widziani – przekonuje Ewa Judasz.

Przygotowanie tak obszernego programu nie byłoby możliwe bez wsparcia władz Uczelni. – Dziękujemy szczególnie Pani Rektor, która wsparła nas nie tylko najwyższą w historii dotacją na organizację juwenaliów, ale pomaga również w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw związanych z umowami, programem, czy pozwoleniami – mówi Sebastian Bach.

Pełny program juwenaliów można znaleźć na Facebooku, a także na uczelnianej stronie poświęconej jubileuszowi.

Skip to content